"Dziecko niepełnosprawne w rodzinie - jak sobie z tym poradzić?" - www.pomocnedlonie.pl

W styczniu 2013 roku powstał bardzo ciekawy portal internetowy - www.pomocnedlonie.pl, jest to portal przeznaczony dla osób które poszukują informacji o masażystach, rehabilitacji medycznej, opiece nad dziećmi, osobami starszymi lub osobami chorymi.

Celem autorów portalu jest zebranie możliwie jak największej ilości informacji w jednym miejscu, co z pewnością ułatwi osobom potrzebującym pomocy w wyżej wymienionych zakresach, szybkie odnalezienie interesujących je treści.
Na stronie internetowej oprócz dużej ilości ogłoszeń znajdziemy również bardzo przydatne artykuły.
Chciałbym napisać kilka słów od siebie, o jednym z wielu ciekawych tekstów, jakie można przeczytać na wyżej wymienionej stronie internetowej. Tytuł artykuł do którego pragnę sie odnieść w kilku zdaniach to: "Dziecko niepełnosprawne w rodzinie - jak sobie z tym poradzić?" (dostępny jest tutaj).

Problem jak podkreśla autorka bardzo ciężki, ponieważ jest to dosłownie chwila, gdy rodzice dowiadują się że ich pociecha jest ciężko chora. W tym momencie w głowach rodziców musi tkwić wiele pytań, odnośnie przyszłości, tego czy dadzą radę, dać swojemu dziecku, jak najwięcej szczęścia, sprawić, aby to dziecko pomimo choroby czerpało jak najwięcej radości z życia?
Myślę żę to co ważne w takiej niezwykle trudnej sytuacji to miłość, która jak powiedział kiedyś Horacy "zwycięży wszystko". W tym miejscu do głowy nasuwają mi się osoby Dawida i jego mamy, którzy wspólnie pokazali, że właśnie dzięki ogromnej wzajemnej miłości, można osiągnąć bardzo wiele. Mama Dawida odnalazła w sobie siłę, aby pomimo choroby jej syna,, sprawić aby był szczęśliwy i cieszył się z życia pomimo śmiertelnej choroby. Ten cel który mama Dawida postawiła przed sobą udało jej się zrealizować, mieliśmy okazję wielokrotnie widzieć szczery uśmiech na twarzy Dawida i myślę że właśnie jako osoba pełna radości, entuzjazmu, pozytywnej energii oraz uśmiechu zostanie on zapamiętany.

Wracając do portalu internetowego www.pomocnedlonie.pl, uważam że, gdy ktoś ma czas, ochotę i jest zainteresowany tematyką jaką poruszają autorzy portalu, to myślę że uzyska tam interesujące wiadomości, co równie ważne przedstawione w czytelny sposób.